Saleziánky pripravujú v Bratislave európske stretnutie o pastorácii povolaní

(Bratislava, 31. marec 2016) – Sestry saleziánky (FMA) slovenskej provincie sv. Jána Bosca, organizujú stretnutie provinciálnych predstavených Európy a Blízkeho východu a delegátok. Stretnutie medziprovinciálnej konferencie (CIEM) bude prebiehať v dňoch 1.- 5. apríla v Centre Salvator v Bratislave. Budú sa venovať téme povolaní, ich pastorácie a rozlišovania a predstaví ju salezián don Igino Biffi z talianskeho Udine, odborník práve v pastorácii mládeže, ktorej vrcholom je pastorácia povolaní. Na stretnutí nebude chýbať ani delegátka z generálnej rady, zodpovedná za pastoráciu mladých, sr. Runita Borja, pôvodom z Filipín. Súčasťou stretnutia bude aj hľadanie postojov a riešení v nastavení života komunít a výchovných diel v ich inovácii, nové výmenné projekty medzi krajinami a kroky vzájomnej spolupráce, utečenecká kríza, ako aj situácia sestier na Blízkom východe spojená nielen s vysťahovaním, ale aj prenasledovaním. V rámci 5-dňového stretnutia navštívia aj Národnú Baziliku v Šaštíne a nebude chýbať prehliadka hlavného mesta Bratislavy, ako aj návšteva provinciálneho domu sestier saleziánok v Petržalke.

Konferencia CIEM, ktorá združuje 16 krajín Európy a Blízkeho východu vznikla v roku 1998. Jej cieľom je vzájomná pomoc, zdieľanie saleziánskej charizmy v rôznych kultúrnych a náboženských kontextoch ako aj možnosť odovzdania skúsenosti na poli realizovania rôznych typov diel. Na svete existuje ešte ďalších 10 medziprovinciálnych konferencií (Španielsko – Portugalsko, Taliansko, India, Bolívia, Stredná Amerika, Severná Amerika, Latinská Amerika, Brazília, Ázia, Afrika – Madagaskar).

Zdroj: www.salezianky.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.