Saleziánky v Dolnom Kubíne spolupracujú na celoplošnom testovaní

(Dolný Kubín, 23. októbra 2020) – Testovanie antigénovými testami na COVID-19 prebieha v priestoroch, ktoré sestry používajú na činnosť Súkromného centra voľného času Laura.

Primátor mesta Dolný Kubín Ján Prílepok si bol po telefonickom rozhovore pozrieť priestory centra, aby skontroloval, či vyhovujú požiadavkám testovania. Po osobnej návšteve vyjadril spokojnosť a ocenil otvorenosť centra voľného času pre spoluprácu s mestom na testovaní.

Testovaniu predchádzala úprava priestorov: „V miestnostiach na testovanie aj vo vstupnej chodbe sme odstránili všetky veci, predmety, obrazy, nástenky, aby tam bolo toho čo najmenej. Naším cieľom bolo zabezpečiť všetko tak, aby testovanie prebehlo v poriadku, s vylúčením prenosu nákazy,“ vyjadrila sa direktorka miestnej komunity sestra Marta Peťková FMA.

Policajt, traja vojaci a dvaja zdravotníci – taký je počet osôb testovacieho tímu, ktorý bude pracovať tento víkend 23. – 25. októbra v Súkromnom centre voľného času Laura na Jánoškovej ulici v čase od 8:00 – 20:00 hod. „Vďaka veľkému priestoru pred budovou centra a tiež ihriskám, je organizácia zabezpečená tak, aby ľudia neprichádzali medzi sebou do kontaktu a bol medzi nimi dvojmetrový dostup. Registrujeme zatiaľ veľkú účasť. Sama som bola už testovaná, teším sa negatívnemu výsledku,“ zhodnotila situáciu riaditeľka SCVČ Laura.

Niektoré sestry z miestnej komunity sa zapoja aj ako dobrovoľníčky pri administratívnych zapisovaniach. Tejto dobrovoľníckej činnosti je otvorená aj celá slovenská provincia saleziánok, ktorej záleží na zdravom živote a prosperite v krajine.

Zdroj: www.salezianky.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.