Saleziánska komunita vo Viedni nesie meno bl. Titusa

(Viedeň, 11. januára 2018) – V deň prvej liturgickej spomienky bl. Titusa Zemana saleziánska komunita študentov teológie vo Viedni zmenila svojho patróna. Jeden zo študentov predstavil pri tej príležitosti aj autorsky obraz najnovšieho blahoslaveného saleziánskej rodiny.

„Každý svätý je živé Božie slovo. Blahoslavený Titus Zeman žil pre povolania,“ uviedol mladý rakúsky salezián so slovenskými koreňmi, študent teológie Michal Klučka. Saleziánska formačná komunita v rakúskej metropole na ulici Hagenmullergassesi vybrala za patróna bl. Titusa nielen pre jeho mučeníctvo za duchovné povolania. Materský dom rakúskych saleziánov, otvorený v roku 1903, bol totiž miestom, kde sa Titus v roku 1950 s dvoma skupinami tých, ktorých previedol cez rieku Moravu, vždy zastavil – bolo to pre nich bezpečné miesto na načerpanie ďalších síl pre pokračovanie v ceste smerom do Talianska.

Kaplnku viedenského saleziánskeho domu Salesianum zdobí od pondelka 8. januára aj nový obraz bl. Titusa, ktorý vytvoril tamojší salezián študent Leo Arud Doss.

Na slávnosť, ktorá vyvrcholila svätou omšou, zavítal aj rakúsky provinciálny vikár don Siegfried Kettner, delegát pre formáciu don Andreas Kühne a Slovensko zastupoval don Pavol Grach, provinciálny delegát pre saleziánsku rodinu.

Každoročne slovenskí saleziánski prednovici podnikajú púť po stopách Titusa Zemana, pričom sa vždy zastavujú aj v tomto saleziánskom dome vo Viedni.

rhsdb, informoval a foto Michal Klučka

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.