Saleziánska misijná dobrovoľníčka získala národné ocenenie

(Bratislava, 24. marca 2021) – Vo štvrtok 11. marca sa pod záštitou ministra zahraničia Ivana Korčoka konalo slávnostné národné oceňovanie „Dobrovoľník roka 2020“. Cenu Srdce na dlani udelili výnimočným dobrovoľníkom a dobrovoľníčkam, jednotlivcom aj kolektívom za ich dobrovoľné aktivity uskutočňované v prospech iných.

Držitelia cien boli vyhlásení na tradičnom slávnostnom podujatí, ktoré sa pre pandémiu uskutočnilo online formou. Saleziánska misijná dobrovoľníčka Monika Tomaštíková získala ocenenie v kategórii Dobrovoľník/čka pomáhajúci/a v zahraničí, za jej ročnú dobrovoľnícku činnosť v saleziánskom centre Bosco Boys Langata v Keni. Monika tam pôsobila ako učiteľka a vychovávateľka. Podarilo sa jej urobiť niekoľko zbierok a jednou z nich vyzbierať peniaze na kopačky a dresy pre chlapcov v stredisku Bosco Boys.

Medzi nominovanými, v kategórii Dobrovoľník/čka v zahraničí SlovakAid, bola aj ďalšia saleziánska misijná dobrovoľníčka Mária Reháková, ktorá tiež pôsobila v centre Bosco Boys.

Oceneným prostredníctvom listu zagratulovala aj prezidentka Zuzana Čaputová: „Srdečne všetkým oceneným blahoželám, určite si to plne zaslúžite. Vaša cena sa volá Srdce na dlani, a to je to, čo vy všetci máte. Ste pre nás večnou inšpiráciou. Máte moju vďaku a obdiv.“

Zdroj: savio.sk, srdcenadlani.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.