Saleziánska mládež oslávi v Košiciach 30. výročie vzniku Domky

(Bratislava, 25. augusta 2021) – Pred stretnutím mladých so Svätým Otcom na Štadióne TJ Lokomotíva v Košiciach sa saleziánska mládež z celého Slovenska spolu so saleziánkou rodinou stretne na Kalvárii. V utorok, 14. septembra, spoločne oslávia v košickom saleziánskom stredisku 30. výročie vzniku Domky – Združenia saleziánskej mládeže.

Priestory saleziánskeho strediska na Kalvárii sú pre Združenie výnimočné, pretože práve na tomto mieste pred tridsiatimi rokmi Domka vznikla. Pri jej založení stál salezián don Karol Maník, ktorý bude na slávnostnej svätej omši kazateľom.

Organizátori pozývajú mladých nielen z Domky, ale aj celej saleziánskej rodiny. Na všetkých bude od 10:00 hod. čakať príjemná rodinná atmosféra s hudbou, tancami, atrakciami či dobrou kávou. O 11:00 hod. vyvrcholí oslava slávnostnou svätou omšou, ktorú bude celebrovať súčasný predseda Združenia don Ján Holubčík SDB.

Počas oslavy prebehne aj vylosovanie aktivity #domkachallenge, do ktorej sa mohli zapojiť jednotlivé strediská Domky počas celého leta. Výherné stredisko získa DRON DJI RYZE TELLO IRON MAN EDITION. „Samozrejme platí, že strediská sa ešte môžu do #domkachallegne zapojiť. Čakáme na vaše videá či fotky z výziev do konca prázdnin,“ doplnila PR manažérka Domky Terézia Piknová.

Oslavy výročia Domky potrvajú do 12:30. Potom sa spoločne všetci zaregistrovaní presunú na stretnutie s pápežom Františkom na Štadión TJ Lokomotíva.

Informovala: tp

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.