Saleziánska mládež zo Slovenska pripravila pôstnu výzvu „Daruj 33“

(Bratislava, 7. marca 2019) – Daruj 33. To je názov pôstnej výzvy, ktorú pripravila saleziánska mládež zo Slovenska. Spočíva v modlitbe troch zdravasov denne počas celého pôstneho obdobia za konkrétneho kňaza saleziána.

Mladí, ktorí navštevujú oratórium v Kaplnej neďaleko Trnavy sa rozhodli počas pôstu viac myslieť aj na kňazov saleziánov, ktorí sa im venujú. Vymysleli výzvu Daruj 33. V čom spočíva, vysvetľuje jeden z iniciátorov Bruno Sagan: „Spočíva v tom, že človek sa prihlási na internete na stránke daruj33.sk a zadá svoju e-mailovú adresu, dostane do e-mailu meno saleziána a zaňho sa má každý deň počas pôstu pomodliť trikrát zdravas. Tieto tri modlitby majú dokopy trvať približne tých 33 sekúnd a pokiaľ toho saleziána nepozná, tak môže si ho nájsť na tej stránke. Sú tam také profily vytvorené," povedal pre Rádio Lumen.

Na zapojenie sa do aktivity mladých motivuje aj video, ktoré natočili ich rovesníci z Kaplnej. „Vieš si predstaviť, že by si denne venoval krátkej modlitbe iba 33 sekúnd? Ak áno, tak neváhaj a zapoj sa do našej modlitbovej výzvy s názvom Daruj 33. Všetci dobre vieme koľko času námahy a modlitieb skladajú naši saleziáni, a preto by sme im aj my mladí chceli počas pôstu preukázať takúto modlitbovú podporu. Tak čo saleziánska mládež? Dáme to?" hovorí vo videu jeden z mladých z Kaplnej.

Aktivitu mladých víta aj delegát pre pastoráciu mládeže don Ján Holubčík, podľa ktorého je o to vzácnejšia, že s ňou prišli práve samotní mladí. Do aktivity sa mladí môžu zapojiť počas celého pôstneho obdobia.

Zdroj: www.tkkbs.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.