Saleziánska rodina na Trnávke v Bratislave oslávila Deň farnosti

(Bratislava, 7. júna 2019) – Prvá júnová nedeľa sa niesla v saleziánskom diele na Trnávke v slávnostnom duchu. Pri príležitosti 80. výročia posvätenia kostola sa konal Deň farnosti.

Slávnostnú sv. omšu o jedenástej celebroval provinciál saleziánov na Slovensku don Jozef Ižold. V príhovore spomenul dôležité postavy z histórie kostola a farnosti, ale najmä pripomenul všetkým prítomným, že oni sú tými kameňmi, ktoré tvoria základ spoločenstva na Trnávke.

Po svätej omši bol pre všetkých pripravený guláš, párky, pivo, kofola a rozličné koláče. Farníci si mohli priniesť vlastný riad alebo si za zálohu požičať tanier a pohár. "Rozhodli sme sa tak preto, lebo chceme tiež svojou troškou prispieť k tomu, aby sme žili o čosi ekologickejšie a prispievali tak k čistejšiemu životnému prostrediu," vysvetľujú organizátori.

Deň farnosti pokračoval bohatým poobedňajším programom. Niektorí farníci si pripravili tanec – flashmob, ktorý zatancovali priamo medzi nič netušiacimi prítomnými. Pre deti boli nachystané stanovištia, na ktorých mali možnosť vyskúšať si rozličné aktivity a hry ešte z čias dona Bosca. Získavali za ne odmeny, či už sladkosti, cukrovú vatu, popcorn alebo drobné vecné ceny. Najmenší si zasa v sále pod kostolom mohli užiť bábkové divadlo.

Všetci, ktorí chceli zistiť viac o histórii Trnávky, ale aj o tom, čo všetko sa tu deje, sa mohli povoziť na vláčiku, ktorý robil okružné jazdy okolo celého diela. Oslavu zakončili farníci o tretej hodine spoločnou modlitbou pri soche Panny Márie.

Zdroj: trnavka.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.