Saleziánska rodina oslavuje prvé výročie kanonizácie svätého koadjútora Zattiho

(Boretto, 6. októbra 2023) – Pri príležitosti prvého výročia kanonizácie saleziánskeho brata Artemide Zattiho cez víkend 7. – 8. októbra 2023 hlavný predstavený saleziánov a nový kardinál don Ángel Fernández Artime odcestuje do Boretta, Zattiho rodného mesta. Ako vzácny hosť tam strávi dva dni plné udalostí a významných stretnutí. V nedeľu 8. septembra mu udelia aj čestné občianstvo malej emiliánskej obce.

Do mnohých plánovaných aktivít sa zapojí celé obyvateľstvo. Bohatý víkend otvorí v sobotu ráno prezentácia knihy o Zattim „Artemide giocava a campana“ v Teatro del Fiume. Následne sa v Bazilike sv. Marka uskutoční prezentácia výstavy „Artemide Zatti, nebo na bicykli“ s možnosťou komentovaných prehliadok.

Príchod hlavného predstaveného je naplánovaný na 18.00 hod. a bude ho sprevádzať slávnostná recepcia, po ktorej bude nasledovať zoznamovacie stretnutie a dialóg, tiež v bazilike, medzi Zattiho spolubratmi a hlavným predstaveným kongregácie, v ktorej saleziánsky svätý koadjútor zložil svoje sľuby.

Na nedeľu 8. októbra je naplánovaný slávnostný sprievod ulicami obce do miestnej baziliky, kde bude don Artime predsedať nedeľnej svätej omši.

Na záver osláv sa uskutoční hlavný akt víkendu, udelenie občianstva Boretta donovi Á. F. Artimemu.

Nakoniec sa v skorých popoludňajších hodinách uskutoční slávnostné podujatie Color Zatti, prechádzka plná mladistvej energie, farieb a hudby po symbolických miestach koadjútora v Borette.

„Je dôležité, aby sme mohli oslavovať a sláviť všetci spoločne a aby sa mnohí podieľali na tejto radosti. Mladí ľudia chodia od domu k domu, aby informovali miestnych obyvateľov. Mnohí dospelí organizujú rôzne stretnutia. A okolo toho všetkého sa točí saleziánsky svet. (…) Zmyslom tohto dvojdňového podujatia je predovšetkým oslavovať, prijať dar. Svetoznámy svätec je veľkým darom,“ hovorí miestny farár páter Giancarlo Minotta.

Zdroj: infoans.org

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.