Saleziánska rodina sa rozrastá všetkými smermi

(Veľký Biel, 2. júna 2017) – V miestnej časti Chorvátskeho Grobu Čierna voda žije početná skupina exalievov, bývalých animátorov a iných mladých veriacich, ktorí majú vrúcny vzťah k Bohu a ktorým veľmi záleží na výchove mladých ľudí. Aj z tohto dôvodu sa začali pravidelné mesačné obnovy v saleziánskom dome vo Veľkom Bieli.

2017 06 02 exallievi2 Bolo tomu tak aj cez posledný májový víkend. Už od štvrtka chlapi pracovali na budovaní oplotenia a zveľadení domu. Nezabudlo sa ani na prednášky a zdieľanie. Z referencií vyplynulo, že dvadsaťdva chlapov má so svojimi manželkami spolu 74 detí. Tie sa so svojimi mamami a ďalšími hosťami v nedeľu pridali k nim.

Počas svätej omše sa uskutočnilo prijatie 33 nových členov medzi exalievov. Ich vstup odobril a prijal svetový prezident exalievov Michal Hort.

2017 06 02 exallievi1

Deň bol zavŕšený športovými stretnutiami, člnkovaním, hrami, vypúšťaním holubov a prípravou ďalších podujatí, napríklad púte po stopách Titusa Zemana a rodinného tábora.

2017 06 02 exallievi3

Informoval Jozef Luscoň SDB

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.