Saleziánska rodina slávila misijnú nedeľu online

(Bratislava, 19. októbra 2020) – S misijnou ponukou prišiel predovšetkým tím projektu Oratko online. Misijnú nedeľu uviedli obrázkovým zamyslením nad Božím slovom, zdieľali aktivity zo stredísk a vyvrcholením bola klasická Čajovňa live o 17-tej. Jej špeciálnymi hosťami boli saleziáni Anton Odrobiňák, misionár v Ekvádore a Ján Krupa, misionár na Sibíri. Online stretnutie moderovali misijné dobrovoľníčky Veronika Rendeková a Alžbeta Zelná.

Krátke video o misiách natočili aj dobrovoľníci z projektu VIDES. Mladí dobrovoľníci, ktorí už majú skúsenosť s angažovaním sa pre deti a mladých na misiách, odpovedali na otázku, čo pre nich znamenajú misie.

Zaujímavou aktivitou bola aj online modlitba svätého ruženca zo saleziánskeho strediska v Trnave na Kopánke. Spoločne s rodinami sa saleziáni a sestry modlili za misie, zvlášť za Srí Lanku. Okrem toho sa počas celého víkendu online prihovárali ľuďom zo strediska aj misionári Maroš Peciar SDB, Karol Maník SDB a saleziánka Kamila Seidlová FMA.

Salezián Daniel Holúbek ponúkol mladým cez stránku Bondosco návod, ako byť misionárom a užiť si to naplno. Vo svojom videu ponúka 5 spôsobov, ako byť misionárom počas korony.

Zdroj: www.salezianky.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.