Saleziánska rodina spustila Oratko online

(Bratislava, 16. marca 2020) – Projekt Oratko online pripravila saleziánska rodina ako reakciu na aktuálnu situáciu. Množstvo mladých, ktorí sú v domácej karanténe má možnosť sledovať na sociálnych sieťach rôzne online príhovory, video výzvy či online vysielania.

„Nastala zvláštna situácia, v akej sme ešte neboli. Museli sme uzavrieť všetky strediská. Prichádzame však s niečím novým #oratkoonline,“ reagovali členovia pastoračného tímu saleziánskej rodiny. Stretli sa virtuálne, aby spojili iniciatívy zo saleziánskych stredísk a ponúkli jedinečný koncept.

Projekt ponúka viaceré aktivity a videá pre mladých a rodiny, ktorých obsahom sú nielen zábavné činnosti, ale aj duchovný program. Každý deň prichádza Oratko online s ponukovým plagátom. Nachádzajú sa na ňom napríklad ranné zamyslenia, rozcvička, Anjel Pána, svätá omša, slovko na dobrú noc. Zaujímavosťou je online čajovňa s debatou na rôzne témy.

„Nechceli sme ostať nečinne sedieť. Naši mladí ale aj my, sme ostali doma, a tak im chceme priniesť kvalitný obsah na vyplnenie voľného času, ktorého je momentálne dosť“, povedal Ján Holubčík SDB, vedúci pastorácie mládeže na Slovensku.

Oratko online môžete sledovať na facebookovej stránke https://www.facebook.com/oratkoonline/.

mk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.