Saleziánska škola v Bardejove získala víťaznú cenu poroty vo filmovej súťaži SAFI

SAFI je súťaž amatérskych filmárov, ktorú každoročne vyhlasuje TV Lux. Jej cieľom je motivovať amatérskych video-tvorcov a aktivizovať ich kreatívny potenciál pri tvorbe videí na zadanú tému. Do 10. ročníka na tému Moja modlitba sa úspešne zapojila aj saleziánska Základná škola s materskou školou bl. Zefyrína na Poštárke.

O súťaži sa dozvedeli z letáku a filmársku výzvu prijali napriek tomu, že s takouto prácou nemali dovtedy žiadne skúsenosti. Najskôr vytvorili kreatívny tím, ktorý bol zložený z pedagogických zamestnancov. Na spoločných stretnutiach potom postupne spracovali scenár a myšlienku danej témy a so začiatočníckym nadšením sa pustili do nakrúcania.

Po viac ako mesačnej práci sa im podarilo zostrihať video do finálnej verzie. „Striedala sa v nás radosť, ale aj obava, pretože nikto z nás neštudoval mediálny odbor a nemali sme žiadne skúsenosti. Verili sme, že aj naša malá škola na východe Slovenska môže ukázať, že aj s rómskymi žiakmi sa dá niečo pekné vytvoriť,“ opísali svoje pocity filmári.

Do súťaže sa zapojilo 18 videí, ktoré predstavila TV LUX v relácii Doma je doma. Cena bola rozdelená do dvoch častí: cena diváka a cena poroty. Video saleziánskej školy získalo víťaznú cenu poroty. „Veľmi si vážime ocenenie, ktoré sme dostali od ľudí, ktorí sa profesionálne venujú tomuto odboru. Ďakujeme aj všetkým tým, ktorí nám poslali svoj hlas,“ dodávajú.

Informoval: Peter Besenyei, SDB

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.