Saleziánska škola v Žiline oslávila 30 rokov svojej existencie

(Žilina, 11. mája 2021) – Na prelome apríla a mája v roku 1991 sa začala písať história SOŠ sv. Jozefa Robotníka v Žiline. Aj keď obmedzenia dnešných dní neumožnili osláviť 30. výročie školy so všetkými zamestnancami, žiakmi, rodičmi, exallievmi a ďalšími partnermi a priateľmi, predsa sa im podarilo pripomenúť si tento medzník aspoň v malom.

Pri príležitosti jubilea navštívil školu provinciál saleziánov na Slovensku don Peter Timko SDB. Posvätil prerobenú zámočnícku dielňu, ktorej patrónom sa stal blahoslavený Pier Giorgio Frassati. Na malej slávnosti sa zúčastnili prváci z odboru autoopravár, pre ktorých je táto dielňa určená.

Nasledovala slávnostná sv. omša za 30 rokov spoločného diela, ktorú celebroval don Timko. Na záver dňa odovzdal provinciál, spolu s riaditeľom školy Igorom Pechom, zamestnancom malý darček, ktorý im toto výročie bude pripomínať. Jeho súčasťou bol aj výročný list s poďakovaním za doterajšiu službu.

Oslavy výročia budú naďalej prebiehať v digitálnej on-line forme na školskom webe a sociálnych sieťach až do konca školského roka.

Informoval: René Gabčo

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.