Saleziánske Kilo a Darujme úsmev opäť pomáhali núdznym

(Bratislava, Bardejov, 21. decembra 2021) – Napriek obmedzeniam sa saleziánom v Bardejove podarilo zorganizovať adventné Saleziánske Kilo 2021. Tradičná potravinová zbierka pre potreby chudobných sa aj tento rok presunula z obchodov, kde ľudia prispievali zo svojho nákupu, do domácností. Rodiny, stretká či jednotlivci mohli naplniť krabice podľa vopred zostaveného zoznamu potravín v hodnote približne 50 €. Krabice následne priniesli k saleziánom na Vinbarg a tí sa postarali o ich rozvoz núdznym.

„Milí priatelia saleziánskeho diela, v mene celého organizačného tímu sa vám všetkým, čo ste sa zapojili, chcem poďakovať za vašu veľkodušnosť a pomoc. Veľmi si to vážime a tešíme sa tomu. Myslím si, že na tomto mieste nie je správne písať o počtoch krabíc a nabehaných kilometroch… Bolo ich aj tento rok dosť na to, aby sa pomohlo viacerým núdznym. Uvedomujeme si, že sa nedá pomôcť každému, ale veríme, že aspoň takto sme schopní sprítomniť Božiu lásku medzi nami,“ poďakoval sa na facebooku direktor bardejovského saleziánskeho strediska don Viliam Riško.

Už osem rokov pomáhajú exallievi dona Bosca v spolupráci so saleziánskou rodinou a Slovenskou katolíckou charitou svojim adventným sociálnym projektom Darujme úsmev. Jeho cieľom je konkrétnym skutkom lásky – štedrosťou a dobročinnosťou – pomôcť núdznym medzi nami.

V priebehu septembra – októbra zbierajú tipy, komu a ako treba pomôcť. Na základe toho potom spracujú zoznam, z ktorého si dobrodinci môžu vybrať, komu a čím prispejú. Tento rok pomohli viac ako 130 rodinám po celom Slovensku.

„Jedna z vecí, ktorá si myslím, že je veľmi dôležitá, nie je len ten samotný dar, ale aj prísť k tým ľuďom, porozprávať sa s nimi, prehodiť pár slov a ukázať im, že na svete je niekto, kto na nich myslí, hoci ich nepozná,“ povedal pre RTVS Róbert Mruk, iniciátor projektu a prezident Združenia exallievov a priateľov dona Bosca na Slovensku.

 

 

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.