Saleziánske majstrovstvá v stolnom futbale sa tento rok konali v Prešove

(Prešov, 16. marca 2017) – Tohtoročné saleziánske kalčetové majstrovstvá Slovenska sa po ročnej odmlke konali v Prešove. 11. marca sa tam zišlo 15 tímov z 9 stredísk Slovenska (Žilina – oratko, Žilina – SOŠ, Poprad, Košice – Kalvária, Košice – Tri hôrky, Bardejov – oratko, Bardejov – Poštárka, Humenné a Prešov).

Turnaj začal svätou omšou, po ktorej nasledovalo rozlosovanie do skupín. Vytvorili sa naozaj vyrovnané skupiny, čo sa odzrkadlilo aj na hracom čase zápasov (najmä u mladších). Po odohratí skupinovej fázy nasledovali štvrťfinálové a semifinálové zápasy. Semifinálový zápas v mladšej kategórii (2. stupeň ZŠ) medzi domácim Prešovom a Popradom bol jedným z najkrajších a najsledovanejších zápasov. Bol to zápas plný napätia a emócií, v ktorom sa mladým Prešovčanom podaril senzačný obrat, ktorý ich posunul priamo do vysnívaného finále.

2017 03 16 kalceto1

V staršej kategórii (stredoškoláci) bolo zaujímavé semifinálové žilinské derby, v ktorom napokon tesne vyhral tím Žilina – oratko. Vo finále starších sa stretli Žilina – oratko a domáci Prešov. Po napínavom zápase sa Prešovčanom podarilo získať pohár pre domácich. Na treťom mieste v staršej kategórii skončila Žilina – SOŠ. Mladšiu kategóriu ovládli chlapci z Košíc – Kalvárie, na druhom mieste skončil Prešov a tretí boli chlapci z Popradu.

2017 03 16 kalceto2

Okrem herných zážitkov získali chlapci kopu nových priateľstiev, no dozvedeli sa v krátkom slovku aj niečo zo života Titusa Zemana, u ktorého bola viera vo víťazstvo, ktoré premáha svet.

2017 03 16 kalceto3

Informoval Kamil Balčák

Zdroj: salezianipresov.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.