Saleziánske mládežnícke hnutie sa pripravuje na Svetové dni mládeže v Krakove

2015 12 16 ANS SDM(Rím, Taliansko, 16. december 2015) – Niekoľko mesiacov po uzatvorení osláv dvestoročnice od narodenia dona Bosca sa Saleziánske mládežnícke hnutie pripravuje na Krakov, kde sa budúce leto uskutočnia 31. Svetové dni mládeže. V uplynulých týždňoch sa v tomto smere odohrali tri dôležité kroky.

Od 20. do 22. novembra sa v saleziánskom dome v Barcelone stretlo európske Saleziánske mládežnícke hnutie (SMH) na každoročnom generálnom zasadnutí. Don Wojtech Krawczyk, radca pre pastoráciu mládeže krakovskej provincie, hovoril účastníkom o pokračujúcich prípravách na ďalšie Svetové dni mládeže, ktoré sa uskutočnia v Krakove 26.-31. júla 2016. Európske SMH si zvolilo menší tím, ktorý má troch členov, aby sa začal pripravovať na júl. Dúfajú, že sa k nim pripoja mnohí zo SMH z ďalších kontinentov.

25.-29. novembra mestá Vadovice (rodisko sv. Jána Pavla II.) a Krakov hostili prípravné stretnutie na Svetové dni mládeže. Medzi desiatkami prítomných medzinárodných delegátov boli aj zástupcovia oddelenia pre pastoráciu mládeže od saleziánov aj sestier saleziánok. Bola to cenná príležitosť na zhodnotenie štádia príprav, oceniť pôsobivú mobilizáciu dobrovoľníkov a navštíviť miesta, kde sa budú odohrávať spoločné udalosti tohto dôležitého mládežníckeho stretnutia. "Blahoslavení milosrdní" je blahoslavenstvo, ktoré bude sprevádzať cestu mladých pútnikov na Svetové dni mládeže, ktoré sa uskutočnia počas Mimoriadneho svätého roka milosrdenstva. Je to tiež názov oficiálnej hymny Svetových dní mládeže 2016, ktorú si už môžete vypočuť na YouTube.

Webová stránka Svetových dní mládeže bola spustená 1. decembra a momentálne je dostupná v štyroch jazykoch: poľštine, angličtine, taliančine a španielčine. Informácie a prihlasovanie na Svetové dni mládeže so saleziánskou rodinou zo Slovenska nájdete tu.

ANS, tl

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.