„Saleziánske olympijské hry“ 2024 sú za dverami! Tentokrát sa konajú v Janove

Od 25. do 29. mája 2024 bude Taliansko hostiť 32. ročník Medzinárodných saleziánskych športových hier. Podľa tradície budú hry pre prichádzajúcich mladých športovcov chvíľou zdravého športového súperenia a veľkou príležitosťou na kultúrnu výmenu, porovnávanie, priateľstvo i vzájomnú úctu.

Prosím, povoľte marketingové cookies, aby sme vám mohli zobraziť toto video.
Súhlasím s používaním marketingových cookies

Hry sa v Janove uskutočnili už v roku 1992 pri príležitosti 500. výročia spomienky prvej plavby Krištofa Kolumba s cieľom nájsť novú cestu do Ázie. Na Slovensku sa hry konali v roku 2014 a 2016.

Tento rok sa PGSI za Slovensko zúčastnia futbalisti zo Žiliny, dva tímy SDM Domino, dva tímy výberu zo Slovenska a výber volejbalistiek zo Slovenska. Celkový počet účastníkov s trénermi je približne 60. Držíme im palce!

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.