Saleziánske strediská na východe Slovenska si zmerali sily vo futbalovom turnaji

(Bardejov, 12. októbra 2023) – Začiatkom októbra hostil Bardejov celoslovenský futbalový turnaj KAMA východ v katrgóriách U15 a U19. Po úvodnej svätej omši čakal na športovcov spoločný večer plný aktivít, pri ktorých si mohli všetky strediská porovnať sily, tímovú spoluprácu a najmä trpezlivosť. Víťaznú cenu si odniesli chlapci z miestneho strediska.

Aj druhý deň začali futbalisti spoločným stíšením sa na svätej omši. „Na kázni nás salezián Miro povzbudil, aby sme sa nebáli hrať za Kristov tím, pretože on za nás už vyhral ten najvyšší šampionát,“ odniesli si hlavnú myšlienku mladí.

Počas celého dňa sa hrali skupinové zápasy. Vo veľkej aj malej telocvični bolo počuť povzbudzovanie a podporu. Po namáhavom športovom zápolení si chlapci po večeri mohli vybrať, či si pôjdu oddýchnuť na plaváreň alebo sa zabavia v bardejovskom oratku.

Nedeľa, posledný deň turnaja, bola veľmi napínavá, kedže sa hralo o prvé miesta. Po poslednom odohratom zápase sa všetci presunuli do kláštora, kde po svätej omši nasledovalo vyhodnotenie. V kategórii U19 obsadili tretie miesto chlapci z Bardejova. Druhé miesto vybojovali Košičania z Troch hôrok a víťazstvo si odniesol Prešov. V kategórii U15 na veľkú radosť domácich zvíťazili domáci Bardejovčania. Druhé a tretie miesto obsadili Prešovčania, ktorí do KAMY poslali dva tímy.

„Celý tento víkend bol požehnaným časom. Myslím, že aj napriek zraneniam alebo prehrám to stálo za to. Všetci odchádzali pozitívne povzbudení, vďační a šťastní. Už sa tešíme na letnú Kamu!“ uzatvára účastníčka Charlotte.

Zdroj: pobavi.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.