Saleziánske stredisko v Košiciach oslavuje

(Košice, 25. februára 2019) – Košické saleziánske stredisko Tri hôrky oslávilo tento rok svoju desaťročnicu. Saleziáni a sestry saleziánky oslavy odštartovali už na Don Bosco show, v saleziánskej rodine známom podujatí, a to fotkami z obdobia od roku 2009 až po súčasnosť.

Odvtedy sa 10-tka niesla každým podujatím, ktoré sa na Troch hôrkach organizovalo. Predovšetkým pri spoločných plánovaniach bratov a sestier, ktorí rozmýšľali, ako sa ľuďom poďakovať či pripomenúť, že aj oni boli alebo sú súčasťou tohto pekného a na pastoráciu rôznych oblastí bohatého strediska.

Pri tejto príležitosti vznikli aj tzv. gratulačné videá v réžii strediskového mediálneho tímu, ktorý vedenie salezián Miroslav Podstavek. Ich cieľom je nielen spomínať a ďakovať, ale i priať ľuďom k tomuto výročiu. „Po tých dvoch rokoch na Troch hôrkach som mal možnosť dozrieť a naučiť sa, čo znamená každodenný saleziánsky život, a to by asi bolo aj to, čo by som poprial stredisku do ďalších rokov: aby každý, kto doň príde, mohol pomaly alebo rýchlo, ale dozrievať,“ povedal vo svojom príspevku salezián Daniel Holúbek.

Medzi gratulantov sa zaradili aj saleziáni a sestry saleziánky z miestnej komunity. Tí natočili svoje gratulačné video symbolicky v deň výročia vzniku strediska 21. februára.

Samotné oslavy desaťročnice oslávili Košičania v nedeľu 24. februára slávnostnou svätou omšou. Hlavným celebrantom bol don Peter Varga SDB, jeden z prvých saleziánov, ktorí stredisko zakladali. Pozvanie prijali aj bratia a sestry, ktorí počas posledných rokov pôsobili v saleziánskych komunitách na Troch hôrkach a samozrejme nechýbali ľudia, ktorí tu žijú a tvoria toto stredisko. Práve pre nich bolo pripravené malé spomienkové prekvapenie.

Informovala: Dagmara ČepelováFoto: Andrej Pastorek

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.