Saleziánski direktori hovorili aj o pastorácii povolaní

(Oščadnica, 23. júna 2017) – Oščadnica opäť privítala direktorov saleziánskych domov. Stretnutie sa uskutočnilo v polovici júna a bolo posledné v tomto školskom roku. Na plánovanie a hodnotenie si viac ako 20 saleziánov vyhradilo tri dni.

Stretnutie na konci školského roku je už tradične zamerané na hodnotenie a prípravu letných plánovaní miestnych komunít. Saleziáni sa oboznámili s prácou tímu bratov, ktorý sa celý rok zaoberal pastoráciou povolaní. Tí predložili direktorom na konzultáciu ročný program na rozlišovanie povolania pre mladých mužov. Program prišiel predstaviť Peter Štellmach.

Jozef Kabina direktorov uviedol do témy večerného slovka a konferencií, ako to bolo myslené v tradícii dona Bosca. Nechýbali neformálne rozhovory, vzájomné inšpirácie a bohatý infoblok s dôrazom na blížiace sa blahorečenie dona Titusa Zemana.

Na stretnutí pri svätej omši vyznal vieru a prijal službu provinciálneho vikára Peter Bučány. Otec provinciál sa poďakoval odchádzajúcemu vikárovi Jánovi Martiškovi a tiež všetkým direktorom za ich obetavú službu. Stretnutie vyvrcholilo vo štvrtok doobeda otcovským príhovorom provinciála Jozefa Ižolda.

Pavol Boka SDB

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.