Saleziánski miništranti sa učili nielen miništrovať, ale aj šermovať či variť

(Žilina, 3. marca 2023) – Posledný februárový víkend hostila SOŠ sv. Jozefa Robotníka v Žiline vo svojich vynovených priestoroch viac ako 150 miništrantov, animátorov a saleziánov z celého Slovenska.

Chlapci si najskôr prezreli priestory školy a slávili svätú omšu, počas ktorej sa im prihovoril don Ján Holubčík, delegát pre pastoráciu mládeže. Miništranti zakončili deň zábavno-súťažným programom; saleziánov a animátorov ešte čakalo spoločné stretnutie.

Na sobotné dopoludnie pripravili organizátori pestrú ponuku rôznych aktivít. Mladí si mohli vybrať medzi zaujímavými workshopmi: lezecká stena, sebaobrana, šerm, katechetický a liturgický workshop, práca v grafickej či stolárskej dielni alebo varenie a kreslenie. Záver doobedia patril krátkej duchovnej obnove a svätej omši, ktorej predsedal don Jozef Luscoň, veľký apoštol miništrantov a tvorca mnohých kníh určených nielen miništrantom.

Poobede po rekreácii a športoch bola pripravená veľká hra v priestoroch celého žilinského saleziánskeho diela. Aj tento večer čakal na chlapcov bohatý zábavno–súťažný program.

Na záver stretnutia zavítal medzi miništrantov aj provinciál saleziánov don Peter Timko, ktorý celebroval nedeľnú svätú omšu. Všetci boli samozrejme oblečení v miništrantskom a ako spomienku na toto stretnutie si spravili aj spoločnú fotku pri soche dona Bosca.

 

Zdroj: faranovadubnica.sk

 

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.