Saleziánski misijní dobrovoľníci začali svoju ročnú prípravu

(Liptovská Štiavnica, 4. októbra 2021) – Posledný septembrový víkend sa skupina odvážnych mladých stretla v Liptovskej Štiavnici pri Ružomberku, aby začali s ročnou prípravou na saleziánske misijné dobrovoľníctvo. Počas víkendu sa zoznámili nielen medzi sebou, ale tiež so saleziánskym dobrovoľníctvom a organizačným tímom.

Mladí mali možnosť podeliť sa o svoje motivácie, ktoré ich doviedli až k tomu, že vyplnili prihlášku. V sobotu večer im manželia Jarkovskí porozprávali o svojich skúsenostiach a zážitkoch z ich trojročnej misie v Jakutsku. Priblížili dobrovoľníkom krajinu snehu a mrazu a zároveň prácu saleziánov na tejto misii. O ich misii si môžete prečítať viac aj na dobrovolnici.saleziani.sk.

Ďalšie stretnutie misijných dobrovoľníkov je naplánované na október.

Zdroj: savio.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.