Saleziánski mladí z Chile pomáhali rodinám poškodeným ohňom

(Valparaíso, Chile, 19. júna 2013) – Približne 40 domov v Cerro Mariposa, v oblasti Valparaíso bolo zničených pri požiaroch na konci apríla. Odvtedy študenti zo saleziánskej školy v meste pomáhajú niektorým rodinám postihnutým katastrofou. 10. júna ich úsilie prinieslo konkrétne výsledky.

Tím študentov zo školy, vedený dvoma mladými ľuďmi, Pedrom Escuderom a Abelardom Ahumadom, zložený z mnohých pravidelných účastníkov študentských aktivít, začal na pomoc druhým zbierať materiálnu pomoc.

Už predtým, než priniesli obetiam ohňa jedlo a pomoc, sa saleziánski študenti zúčastňovali na prácach, čistení okolia a zbierke vecí pre okamžitú potrebu.

10. júna odovzdali to, čo vyzbierali počas ich rozsiahlej kampane, ktorá zahŕňala veľkú časť vychovávateľskej komunity. Okrem jedla zbierali kuchynské potreby a iné vybavenie pre domácnosť.

Prezident Študentského centra saleziánskej školy povzbudil rodiny a prisľúbil, že mladí budú pokračovať v snahe pomôcť im aj v budúcnosti.

ANS, tl

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.