Saleziánski novici a kandidáti utužovali vzťahy

(Poprad, 30. novembra 2016) – Praxou v saleziánskych formačných fázach na Slovensku je, aby mali jednotlivé ročníky priestor spoznávať sa medzi sebou. Preto počas predĺženého druhého novembrového víkendu prišla do noviciátneho domu v Poprade delegácia kandidátov z Košíc – Kalvárie. Skupinu štyroch kandidátov sprevádzal ich formátor Pavol Drška.

"Návšteva kandidátov bola príležitosťou sa okrem iného pozrieť na charakter a pocity, ktoré sme prežívali ešte ako prednovici počas minulého formačného roka. Spontánne zdieľanie je naozaj vzácna skúsenosť," hovorí jeden z novicov.

Okrem spoločného programu, ako manuálna práca na záhrade, modlitby, súťaže či výlet do Tatier, mali obe skupiny aj samostatný formačný program. Ďalšie stretnutie je naplánované na jar.

Michal Žák, novic Foto: Nikolas Chirkov

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.