Saleziánsky futbalový klub uzavrel sezónu na štadióne MŠK Žilina

(Žilina, 1. júla 2014) – Prvý kresťanský športový klub (1. KŠK), ktorý vedú saleziáni v Žiline, má za sebou druhú sezónu. Hráči ju uzavreli slávnostným tréningom v priestoroch štadiónu futbalového klubu MŠK Žilina. Okrem toho, že sa dozvedeli viac o klube, navštívili aj slovenský unikát, kaplnku na štadióne, v ktorej sa zúčastnili na svätej omši. Ocenili tu aj najlepších hráčov a poďakovali trénerom. „Najviac sme sa tešili na tréning na hlavnej hracej ploche, čo bol pre nás všetkých nezabudnuteľný zážitok, za ktorý ďakujeme vedeniu MŠK Žilina,“ povedal vedúci 1. KŠK, salezián Peter Ondrej.

2014 07 01 futbalovy klub ZA 2

2014 07 01 futbalovy klub ZA 3

1. KŠK je futbalový klub, ktorý sa venuje okrem športových výkonov aj výchove svojich hráčov. Vznikol ako projekt skupiny nadšencov, ktorí chcú prostredníctvom futbalu dbať na ľudský a kresťanský rast detí a mladých. „Zároveň sme si dali za cieľ zmysluplne vypĺňať čas chlapcov navštevujúcich náš klub a rozvíjať ich veľké talenty. Inšpiráciou nám je preventívny systém dona Bosca, ktorý sa zakladá na úcte, priateľstve a kresťanských hodnotách,“ dodáva Peter Ondrej. Klub funguje od jesene 2012 a je určený predovšetkým pre chlapcov narodených v roku 2000 alebo neskôr.

2014 07 01 futbalovy klub ZA 1

podľa www.domkazilina.sk tl

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.