Saleziánsky magazín tentokrát so saleziánkami

(Bratislava, 18. apríla 2016) – Skratka GPS je známa asi každému. Pre saleziánsku rodinu však má aj iný význam. Projekt sestier saleziánok pod týmto názvom pomáha už piaty rok ukazovať mladým dievčatám správny smer na ceste k ich povolaniu a nie len to. Počas víkendoviek tiež rozlišujú akú školu, kariéru či osobné ciele si zvoliť. Dievčatá na tejto ceste sprevádza Božie slovo, netradičné aktivity, ticho a starostlivo vyskladaný tím GPS. Viac o tomto projekte sa dozviete v Téme druhého aprílového Saleziánskeho magazínu.

V reportáži vám priblížime medziprovinciálnu konferenciu sestier saleziánok na tému pastorácia povolaní, ktorá sa konala začiatkom apríla v bratislavskom centre Salvator.

Ostáva len pár dní do najväčšej saleziánskej športovej udalosti v Európe – Medzinárodných saleziánskych športových hier. Pri tejto príležitosti sme do rubriky Svedectvo pozvali ich riaditeľa, saleziána Radovana Rumanoviča.

Premiéra už dnes o 18:10 na TV Noe a zajtra na TV Lux o 21:05.

 

red.

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.