Savio Cup v Žiline ponúkol napínavé súboje aj nečakané víťazstvá

(Žilina, 1. apríla 2019) – Počas tretieho marcového víkendu sa v žilinskom oratóriu uskutočnil už tretí ročník kalčetového turnaja pod názvom Savio Cup. Turnaj prilákal stálice, ale aj nové tváre. O Savio Cup sa spolu pobilo 18 tímov a vyše 30 účastníkov.

V staršej kategórii sa o titul pobilo sedem tímov, ktoré sa tak ako desať tímov v mladšej kategórii rozdelilo do dvoch skupín. V skupinách hral každý tím proti každému a do finále mohli postúpiť iba prvé dva tímy z oboch skupín.

Do vyraďovacej časti mladších sa dostali dva dievčenské a dva chlapčenské tímy. Zhodou okolností tak stáli v obidvoch semifinále proti sebe chlapci a dievčatá. V tomto súboji pohlaví podľahlo v oboch prípadoch to nežnejšie. Diváci sa teda mohli dočkať veľmi vyrovnaného čisto dievčenského zápasu o tretie miesto a čisto chlapčenského finále, v ktorom vyhral ten lepší tím.

„Tento turnaj bol lepšie zorganizovaný, ako predošlé ročníky, aj keď tie tiež boli dobré. Nechýbala ani skvelá atmosféra. Napínavé súboje sa striedali s tými jednoznačnými a nechýbali veľké vyvrcholenia, veľké závery, ťažké a napínavé. Veci boli úžasne domyslené a všetci si schuti zahrali,“ opísal svoje dojmy z turnaja Dávid Bálek, člen víťazného tímu v kategórii mladších.

Na tímy, ktoré sa prebojovali do play-off staršej kategórie čakali v semifinále veľmi ťažkí súperi. Semifinálové stretnutia sa vyznačovali pestrosťou. V prvom semifinále proti sebe nastúpil tím organizátorov a tím, ktorého člen patril vekovo do mladšej kategórie. V druhom si zmeralo sily zmiešané družstvo s tímom, ktorý vznikol krátko pred turnajom. Do finále postúpil tím organizátorov, ktorý podľahol 2:0 na sety tímu nováčikov.

„Môj spoluhráč Krcho zistil pol hodinu pred turnajom že ide hrať, takže sme nečakali, že budeme prví, ale ani sme nevylučovali takúto možnosť,“ prezradil hráč víťazného tímu kategórie starší Matej Lukáčik, minuloročný víťaz mladšej kategórie.

Zdroj: domkazilina.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.