Sestry saleziánky ponúkajú ucho a srdce v novom projekte Kompas Fma

(Bratislava, 22. februára 2021) – Nový projekt Kompas Fma ponúkajú saleziánky všetkým ľuďom, ktorí majú potrebu sa s niekým porozprávať. Každý môže zavolať na spoplatnené telefónne linky, kde im ponúkne ucho a srdce vždy jedna saleziánka.

„Prirodzene máme okolo seba spoločenstvo mnohých ľudí: sú to  spolužiaci, kolegovia, ale najmä naša rodina. Spoločenstvo nám dáva istotu, dáva nám silu a elán. Sú však chvíle, keď z rôznych príčin na tejto ceste zostávame sami. Možno načas, možno dlhodobejšie, alebo možno ani nie sme sami, okolo nás sú ľudia, ale naše srdce je teraz prázdne. Zneistíme sa, hľadáme cestu,“ rozpráva o motivácii projektu saleziánka Monika Méryová.

Kompas Fma je názov, ktorého význam a zameranie vysvetľuje sestra Monika takto: „Je dobré vysloviť svoje pochybnosti, svoj zmätok. Ponúkame ti ucho a srdce, ktoré počúva, ktoré ťa chce sprevádzať na istom úseku tvojho života a tak vstúpiť do tvojej samoty, otázok či túžob sa porozprávať. Potrebujeme mať taký kompas, ktorý nám v jednej chvíli vie pomôcť sa zorientovať, prípadne nás vie nasmerovať alebo nám ho niekto aspoň podrží. Ponúkame ti takýto kompas, teda ucho a srdce, ktoré počúva.“

Od 18. februára môžete využiť Kompas Fma – službu ucha a srdca saleziánok. Zavolajte na spoplatnenú linku od pondelka do piatku od 9.00 – 12.00 hod. na tel. číslo: 0903 965 224 a od 13.00 do 18.00 na tel. číslo 0903 970 808.

Informovala: Dagmara Čepelová FMA

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.