Sestry saleziánky v Banskej Bystrici majú posvätený nový dom

(Banská Bystrica, 4. júla 2023) – V predvečer slávnosti svätých apoštolov Petra a Pavla sa konala súkromná posviacka nového domu sestier saleziánok v Banskej Bystrici. V úzkom rodinnom kruhu sa stretli miestna komunita saleziánov, sestier, najbližších spolupracovníkov, provinciál saleziánov don Peter Timko a provinciálka saleziánok sr. Monika Skalová.

Hoci už je dom posvätený od stredy 28. júna, sestry sa doň nasťahujú po posledných úpravách a kolaudácií. Pri príchode sestry bývali v byte, kde bola predtým v prvých rokoch saleziánskej prítomnosti v Sásovej farská kancelária. Pravdepodobne po letných prázdninách sa budú sťahovať do nového domu.

Saleziánky pôsobia v Banskej Bystrici od roku 2001. Pracujú v školách ako učiteľky náboženstva alebo asistentky. Sú činné aj v saleziánskom stredisku a zapájajú sa do farskej pastorácie. Aktívne pôsobia aj v projekte Orientačné dni Banská Bystrica, ktorý môžete sledovať na od.sbb.sk.

Zdroj: salezianky.skFOTO: archív FMA Banská Bystrica

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.