Školáci a ich rodičia z Poštárky spoznávali Spišský hrad

(Bardejov–Poštárka, 20. mája 2013) – Rodičia s deťmi, ktoré navštevujú saleziánsku Základnú školu s materskou školou bl. Zefyrína na Poštárke v Bardejove sa vybrali preskúmať starobylé hradné múry, rozlohou najväčšieho hradu v strednej Európe, Spišského hradu.

Pri hradnej bráne, po náročnom výstupe z podhradia, návštevníkov privítala sprievodkyňa oblečená v dobovom odeve, ktorá im veľmi zaujímavo a pútavo priblížila históriu a priestory hradu. Záujem vzbudili vystavené exponáty či hladomorňa. Veľkým obohatením celej prehliadky bolo vystúpenie rytierov, ktorí predviedli rytierske súboje s rôznymi dobovými zbraňami. Po preskúmaní hradu sa pred spiatočnou cestou všetci posilnili dobrým jedlom a zdravo unavení s príjemnými zážitkami  sa pobrali späť do Bardejova. Celý deň sprevádzalo výletníkov nádherné počasie a samozrejme veselá nálada riaditeľa školy dona Petra Hasidla.

Informovala:  Mgr. Šestáková Dana

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.