Skupina argentínskych poslancov podporuje urýchlenie svätorečenia bl. Laury Vicuňovej

(Buenos Aires, Argentína, 10. januára 2017) – Skupina argentínskych poslancov vyzýva pápeža Františka, aby urýchlil svätorečenie blahoslavenej Laura Vicuňovej, pričom ju navrhujú ako patrónku utečencov a týraných žien. Jedným z propagátorov iniciatívy je Juan Bruges, ktorý tvrdí, že je Lauriným príbuzným z matkinej strany.

"Laura Vicuňa bola čilské dievča, ktorého ovdovená matka musela emigrovať do Argentíny kvôli politickému prenasledovaniu, ako politická utečenkyňa. Laura sa vzdelávala u saleziánok," uviedli propagátori."Ona a jej matka trpeli domáce násilie od muža z našej krajiny a Laura ponúkla svoj život, aby sa jej matka obrátila a odišla od násilníka. Vicuňa je patrónkou rodiny a mohla by byť aj patrónkou utečencov a žien, ktoré trpia násilie," dodali.

Blahoslavená Laura Vicuňová sa narodila 5. apríla 1891 v Santiagu v Chile. Zomrela 22. januára 1904 v Junin de los Andes v Argentíne, pred dovŕšením 13 rokov.

Čilsko-argetínske dievča bolo blahorečené pápežom sv. Jánom Pavlom II. 3. septembra 1988 a jej sviatok sa slávi 22. januára.

2017 01 10 ANS Laura

ANS, tl

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.