Slováci počas prvého dňa na PGSI 2017 slávia úspechy

(Sevilla, Španielsko, 12. mája 2017) – Naši športovci začali včera "bojovať o dušu" v španielskej Seville na Medzinárodných saleziánskych športových hrách. O tom, ako sa im darilo, o prvých zážitkoch aj dojmoch z otváracieho ceremoniálu píše salezián Radovan Rumanovič:

Počasie v Seville boľ dnes veľmi premenlivé. Husto pršalo, svietilo slnko, zase pršalo, ale teplo bolo stále. Ešteže sú všetky ihriská v halách. Celá naša výprava dnes odohrala svoje prvé zápasy v skupinách. Bol to dlho očakávaný moment, na ktorý sme sa chystali viac ako pol roka. Deň bol pre Slovensko veľmi úspešný, vo futbale sme vyhrali, čo sa len dalo. Volejbalistkám zajtra svitá nová nádej.

2017 05 12 PGSI2 1

2017 05 12 PGSI2 2

Už sa lepšie orientujeme po meste, po športoviskách a dokonca sme museli navštíviť aj nemocnicu. Prišli prvé zranenia, ale veríme, že ostatné už budú v ľahšej verzii a nevyradia nám hráčov.

Tohtoročné Mornese – minuloročné Valdocco – je v peknej hale s kupolou Fibes, kde sa nachádza miesto na oddych, stravu, ale je to aj kaplnka. Na večernom otváracom ceremoniáli predstavili organizátori históriu Španielska, kultúrne zvyky a na záver prišiel osobne aj Krištof Kolumbus, ktorý zo Sevilly vyplával na cestu okolo sveta. Veríme, že aj nám sa bude nasledujúce dni dariť vo svete.

Držte nám palce.

2017 05 12 PGSI2 3

2017 05 12 PGSI2 4

Výsledky :STARŠÍ CHLAPCIchlapci A 14:0 Sanel Španielskochlapci B 5:3 Unterwaltersdorf Rakúsko

MLADŠÍ CHLAPCIchlapci A 11:4 Essen Nemeckochlapci B 7:4 Gent Belgicko

DIEVČATÁ FUTBALSlovensko 3:2 Brusel BelgickoSlovensko 20:0 Belgicko

DIEVČATÁ VOLEJBALSlovensko 0:3 Belgicko

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.