Slovenská výprava na PGSI 2015 dorazila do Turína

(Turín, Taliansko, 30. apríla 2015) – Máme tu opäť správy z Medzinárodných saleziánskych športových hier, ktoré sa tento rok odohrávajú v hlavnom meste saleziánskej rodiny, talianskom Turíne. Čo včera zažili členovia slovenskej výpravy sa dozviete od Radovana Rumanoviča SDB. Po viac ako 16-hodinovej ceste bolo naším prvým miestom Colle don Bosco – miesto, kde sa narodil a žil don Bosco. Prezreli sme si tieto pre nás sväté miesta a mali sme spoločnú sv.omšu.

2015 04 30 PGSI 2

Následne sme vyrazili do Turína, aby sme sa zaregistrovali a stali sa tak oficiálne účastníkmi tohtoročných Medzinárodných saleziánskych športových hier PGSI 2015.

2015 04 30 PGSI 4

Ubytovali nás v dvoch hoteloch, v tesnej blízkosti mesta Turín. Cestu na večeru sme absolvovali miestnymi spojmi, kde sme zacítili chuť veľkomesta :). Nasledovala talianska pasta a rozchod po blízkom okolí, kde sme stretávali učastníkov všade vôkol nás. Po zhliadnutí rozlosovania nás potešilo, že aj keď budú silní súperi, budeme hrať na spoločných ihriskách. Zažijeme tak vzájomnú podporu počas zápasov.

2015 04 30 PGSI 1

2015 04 30 PGSI 5

Na otázku, na čo sa najviac tešia na zajtra, odpovedali: "Zajtra sa najviac teším na zápas proti silnému Záhrebu a na prijemné teplé počasie." (Pavlína a Baška z Bratislavy) Matúš z Humenného podotkol, že zajtrajší zápas proti španielskemu celku bude dôležitým odrazovým mostíkom do ďalšej fázy tohtoročného turnaja.

Informoval Radovan Rumanovič SDB, tl

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.