Slovenské futbalistky postupujú do finále na PGSI 2017

(Sevilla, Španielsko, 14. mája 2017) – Včera, v sobotu 13. mája, odohrala slovenská výprava na Medzinárodných saleziánskych športových hrách tretí hrací deň. Zážitky a výsledky napínavých súbojov spísal Radovan Rumanovič SDB:

Mladší chalani A sa stretli z víťazom druhej skupiny. Súper Zwijaarde z Belgicka bol ťažký a zdolal nás 1:8. Ďalší zápas zahrali naši úspešne 6:4 s Hacht (Belgicko).

Dievčatá vo futbale, aj keď nie ľahko, ale vďaka vytrvalosti v osobných súbojoch nakoniec predsa postúpili zo súboja so španielskou Valenciou 5:1 do zajtrajšieho finále.

2017 05 14 PGSI4 1

 

2017 05 14 PGSI4 2

Starší chalani A mali po ťažkej skupine ľahkého súpera Atocha (Šapnielsko), s ktorým vyhrali 6:1 a postúpili do boja o 5. miesto. Nakoniec nám až tak šťastie neprialo, aj keď akcie boli vydarené, ale bez gólového zakončenia. Umiestnili sme sa na 6. mieste kvôli prehre s Valenciou 1:5.

Volejbalistkám sa dnes veľmi darilo, podarilo sa im zdolať atraktívneho súpera Libanon 3:0. Dnes bol pre ne dobrý deň, lebo následne porazili 3:0 Taliansko. Okrem zápolenia mali aj čas na prehliadku historického centra mesta.

Večer bol v rytme disko a „Natural Fit“. Mladí sa bavili do polnoci. Večer ich čakalo balenie a príprava na posledný deň v Seville.

2017 05 14 PGSI4 3

2017 05 14 PGSI4 4

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.