Slovensko má medailu z Medzinárodných saleziánskych športových hier v Janove

V talianskom Janove sa 25. – 29. mája 2024 uskutočnil 32. ročník Medzinárodných saleziánskych športových hier (PGSI). Zo Slovenska vycestovalo na „saleziánske olympijské hry“ 60 účastníkov spolu s trénermi. Náš výber volejbalistiek vybojoval strieborný kov.

Dievčatá sa ocitli v skupine s jedenástimi silnými tímami z rôznych krajín, vrátane Talianska, Chorvátska, Poľska, Slovinska, Nemecka, Belgicka a Španielska. Už od prvých zápasov bolo jasné, že konkurencia bude tvrdá, no dievčatá sa nezľakli a pustili sa do každého zápasu s odhodlaním a bojovnosťou.

Po sérii napínavých a vyrovnaných zápasov sa prebojovali až do finále, kde čelili silnému tímu z Poľska. Finále bolo skutočne dramatické a plné emócií. Napriek skvelej hre a maximálnemu nasadeniu sa im nepodarilo zvíťaziť a dievčatá nakoniec obsadili výborné 2. miesto.

„Zisk druhého miesta na PGSI je pre naše družstvo obrovským úspechom. Chcem vyzdvihnúť nielen technické schopnosti našich hráčok, ale aj ich tímového ducha a podporu, ktorú si navzájom poskytovali počas celého turnaja. Dievčatá preukázali, že aj v konkurencii medzinárodných tímov dokážu držať krok a podávať vynikajúce výkony. Sme na nich veľmi hrdí a veríme, že tento úspech ich ešte viac motivuje do budúcnosti,“ povedal tréner našich volejbalistiek Juraj Bartoš.

Na záver sa poďakoval: „Ďakujeme všetkým, ktorí nám fandili a podporovali nás počas turnaja. Vaša podpora bola pre dievčatá veľkou motiváciou a povzbudením. Tešíme sa na ďalšie turnaje a veríme, že budeme môcť priniesť ďalšie skvelé výsledky a úspechy pre naše družstvo.“

Zdroj: laura-mladez.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.