Slúžiť najchudobnejším bude desiatka nových saleziánskych misijných dobrovoľníkov

(Žilina, 28. júna 2016) – V nedeľu 26. júna bol vo farskom kostole sv. Jána Bosca v Žiline počas svätej omše udelený misijný mandát na obdobie jedného roka 10 misijným dobrovoľníkom. Svätú omšu, ktorá bola spojená s požehnaním misijných krížov a tých, ktorí ich budú nosiť celebroval provinciál saleziánov don Jozef Ižold SDB.

Misijným dobrovoľníkom, ich rodinným príslušníkom, priateľom, ale aj domácim farníkom sa v kázni prihovoril don Martin Lasarte, pôvodom z Uruguaja, ktorý má 25 ročnú misijnú skúsenosť v Angole. Momentálne pôsobí na misijnej prokúre v Ríme. V príhovore s vďačnosťou spomenul, že do Angoly bolo vyslaných už 15 dobrovoľníkov zo Slovenska. Po slávnosti nasledovalo tradičné fotografovanie pred sochou dona Bosca a pohostenie v oratóriu.

V nasledujúcich týždňoch na miesta svojej dobrovoľníckej služby vycestujú:

Šlosárová Lucia – AzerbajdžanSloboda Martin – MexikoBenedek Ján – Luník IXKončal Matej – Luník IXHradská Alžbeta – KeňaJaborník Martin – KeňaBuláková Mária – MexikoKonderlová Denisa – AzerbajdžanRendeková Veronika – AngolaZelná Alžbeta – Angola

Okrem nich bol misijný kríž udelený aj Zuzane Kubáňovej, ktorá počas letných prázdnin strávi tri týždne na Ukrajine. Vyslaniu mladých misijných dobrovoľníkov predchádzala 10 mesačná príprava, pozostávajúca z pravidelných stretnutí raz za mesiac.

Saleziáni, v spolupráci s občianskym združením Savio aj tento rok pozývajú do misijného dobrovoľníctva. Mladí, ktorí chcú dávať ďalej to, čo dostali sa môžu prihlásiť do 11. septembra. Následne budú zaradení do desaťmesačnej prípravy, ktorá predchádza ročnej skúsenosti na misiách. Informácie a prihlasovanie nájdete TU.

red.

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.