Sme v 21. storočí, každý by mal poznať význam vzdelania vo svojom živote

(Bratislava, 21. decembra 2017) – Tabitha má veľkú túžbu meniť životy mladých ľudí. Opustila Nairobi a učí mladé ženy v Marsabite kaderníckemu remeslu. Keď dievčatá prišli prvýkrát do triedy, nevedeli zložiť jedinú súvislú vetu. Nevedeli ani hovoriť lokálnym jazykom, svahilčinou. Poznali iba svoj materinský kmeňový jazyk. Pre Tabithu to bola celkom výzva vyučovať ich, pretože si musela zohnať prekladateľa. Dnes s potešením vidí, že všetky z nich sú schopné a zručné. Na tom jej záleží najviac – že sa v blízkej budúcnosti budú môcť dievčatá osamostatniť a povedať, že dostali príležitosť zmeniť svoj život.

Keď sa ich Tabitha pýta na budúcnosť, väčšina z dievčat jej povie, že po ukončení kurzu by si chceli otvoriť vlastný salón, aby sa mohli postarať o svoje deti. "Keď ich počujete takto rozprávať, znamená to, že pochopili dôležitosť a pozitívny dopad, ktorý má kurz na ich životy,” hovorí Tabitha.

To je to, o čo sa Tabitha snaží – pomôcť im vykročiť vpred. Pridajte sa k nej. Podporme spolu mladé ženy v Keni na www.savio.sk/zenamvkeni.

Koncom roka SAVIO o.z. 2016 spustilo projekt zameraný na podporu chudobných žien v meste Marsabit v Keni. Otvorením kurzov krajčírstva, kaderníctva a kozmetiky chce pomôcť mladým ženám získať praktické zručnosti, zvýšiť ich možnosti zamestnať sa či podnikať a posilniť tak ich postavenie v spoločnosti. Na tento dvojročný projekt získalo občianske združenie SAVIO financie od SlovakAid, chýba však viac ako 20 000 eur na jeho úplnú realizáciu. Nové kurzy začínajú už v januári a práve v týchto týždňoch prebieha nábor študentiek. Koľkým z nich bude možné  pomôcť, závisí aj od Vašej pomoci.

Kontakt: Zuzana Suchová, fundraising a PR, suchova@savio.sk, 0910 123 579

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.