Solidárna vianočná večera na Troch Hôrkach

(Košice 19. decembra 2018) – Byť na Vianoce so svojou rodinou pri štedrom stole nie je samozrejmosťou pre každého. Každoročne sa preto v saleziánskom stredisku v Košiciach na Troch Hôrkach uskutočňuje v spolupráci s OZ Maják nádeje vianočná večera pre sociálne znevýhodnené rodiny.

Spoločná príprava vianočného stromčeka a ozdobenie priestorov čajovne v saleziánskom stredisku navodili atmosféru štedrej večere. Čas večere strávili s rodinami aj členovia saleziánskej výchovnej komunity pod vedením direktora Stanislava Haburčáka.

2018 12 19 3h-vecera1

Po večeri a odovzdaní darčekov deťom a ich rodičom sa vytvoril priestor pre hru a srdečné rozhovory. Deti a mladí sa s dobrovoľníkmi v herni zahrali ping-pong, kalčeto a iné hry.

Hoci sa večera konala týždeň pred Vianocami, nič to neubralo na radosti zúčastnených. „Tieto rodiny si často nemôžu dovoliť štedrú večeru z rôznych dôvodov a preto je toto pre nich výnimočná chvíľa,“ zdôvodnila význam večere jedna z pracovníčok OZ Maják nádeje. „Ani si neviete predstaviť, aký to má pre nich význam.“

2018 12 19 3h-vecera2

rhsdb, zdroj: trihorky.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.