Spevácke a hudobné talenty rómskych detí sprevádzajú detské sväté omše na Poštárke

(Bardejov-Poštárka, 26. októbra 2022) – Po prázdninovej prestávke, kedy si aj hlasivky detí potrebovali oddýchnuť, sa znova pustili do svojej speváckej práce a začali skrášľovať stredajšie detské sväté omše v kostole na Poštárke.

Detský zbor, ktorý sa pod vedením pastoračnej pracovníčky Martiny Jurčišinovej rozbehol minulý rok, sa pravidelne stretáva v stredu popoludní na skúške, aby deti mohli spievať Bohu na slávu a ľuďom na radosť. Rozšíril sa o nových členov – deti štvrtého ročníka, ktoré sa pripravujú na prvé sväté prijímanie.

Hudobne ich sprevádza gitarista pán Peter Šinaľ. Do tejto dobrovoľníckej činnosti sa zapojil so svojou manželkou Silviou, ktorá asistuje vedúcej zboru. Aj spomedzi samotných rómskych detí sú na Poštárke nielen spevácke, ale aj hudobné talenty. Práve tie sa popri pánovi Šinaľovi zdokonaľujú vo svojom nadaní a sprevádzajú svojich kamarátov spevákov na gitare, husliach alebo kachone.

„Je veľkou radosťou, že aj po prázdninách mali deti chuť prísť a zapojiť sa do spievania a veríme, že táto ich služba pri slávení liturgie bude pre ne nielen zábavou, ale aj veľkým požehnaním,“ uvádzajú saleziáni na svojej webovej stránke.

Zdroj: pobavi.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.