Splnený sen na SOŠ v Žiline: Po 20 rokoch nové ihrisko

(Žilina, 24. októbra 2014) – Dňa 22.10.2014 Stredná odborná škola sv. Jozefa Robotníka v Žiline slávnostne otvorila multifunkčné ihrisko. Toto ihrisko je cenou za tretie miesto v ekologickej súťaži vyhlásenej spoločnosťou LIDL, v ktorej sa žiakom SOŠ podarilo umiestniť spomedzi 467 základných a stredných škôl na Slovensku.

Ihrisko v sume 35.000 EUR bude slúžiť všetkým žiakom školy na športy ako futbal, florbal, volejbal a basketbal.

Na slávnostnej ceremónii sa zúčastnili zástupcovia firmy LIDL, za zriaďovateľa provinciál Saleziánov dona Bosca na Slovensku, zástupcovia žilinského biskupstva a Žilinského samosprávneho kraja. V krátkych príhovoroch pogratulovali žiakom školy a vyzdvihli ich vytrvalosť a spoluprácu. Zúčastnení si pozreli krátky zostrih zbierania fliaš, kde nechýbali vtipné momenty. Cieľom súťaže bol totiž zber plastových fliaš, ktorých na škole žiaci nazbierali úctyhodný počet: 153 000. Z nich by bolo napríklad možné vyrobiť 17 000 futbalových dresov.

Súčasťou otváracieho ceremoniálu bolo aj posvätenie ihriska pátrom Zdenom Pupíkom, ktorý spolupracuje s futbalovým klubom MŠK Žilina. Slávnostný výkop urobil obchodný riaditeľ spoločnosti LIDL Ing. Miroslav Rúžička.

Ako povedal riaditeľ školy Mgr. Viliam Riško: „Generácie žiakov snívalo o tomto ihrisku. Sme veľmi radi, že dnes sa tento sen stal skutočnosťou a môžeme otvoriť toto ihrisko. Ďakujeme spoločnosti LIDL. Bola to pekná oslava. Tešíme sa, že oddnes ihrisko bude slúžiť pre dobro našich chlapcov a dievčat.“

Zdroj: www.sos.sdb.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.