Spoločenstvo Tymian pozýva miništrantov a ich priateľov do pôstnej aktivity PAMin

(Veľký Biel, 24. februára 2023) – Miništranti budú počas 40-dňového pôstneho obdobia plniť inšpiratívne a dobrodružné výzvy. Mottom tohtoročného PAMin-u je: Premieňajme sa v dobrých ľudí pôstom, almužnou a modlitbou.

Jednotlivé výzvy zaznejú počas online stretnutí každú pôstnu nedeľu večer o 19:30. Súčasťou stretnutia bude aj krátka modlitba, vyhodnotenie aktivity či motivačný príbeh. Na zvládnutie úlohy majú účastníci celý nasledujúci týždeň.

Výzvy majú, ako napovedá aj názov aktivity PAMin, trojaký charakter: pôst (odriekanie, sebadisciplína), almužna (dávanie, konanie dobrých skutkov) a modlitba (čas strávený v rozhovore s Bohom). „Ich účelom je premôcť vlastnú lenivosť, rôzne závislosti, zlozvyky, prežiť pôst inak a urobiť niečo hodnotné pre svoju dušu i telo aj dobro ostatných okolo seba. Jednoducho, stať sa lepším človekom aj kresťanom,“ vysvetľuje salezián don Jozef Luscoň.

Súťaž začala Popolcovou stredou a končí na prvú Veľkonočnú nedeľu 9.4.2023. Do súťaže je možné zapojiť sa aj priebežne. Postup pri plnení jednotlivých výziev nájdu miništranti na webe ministranti.sk.

Projekt PAMin pripravuje spoločenstvo Tymian v spolupráci s bohoslovcami a rehoľníkmi.

Informoval: Jozef Luscoň, SDB

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.