Spolupracovníci z Dolného Kubína opäť zorganizovali mariánsky výstup na Choč

(Dolný Kubín, 22. októbra 2019) – Asi 80 ľudí z dolnokubínskej farnosti sa odhodlalo už po 29. raz vystúpiť do výšky 1600 m n. m. na majestátny Choč. Saleziáni spolupracovníci, tradiční organizátori tohto podujatia, tento rok pripravili pre účastníkov úryvky z encykliky pápeža Františka Laudato Si (Chválim Ťa, Pane). Texty zamerané na starostlivosť o životné prostredie a environmentálnu spravodlivosť rozdali účastníkom na štarte vo Valskej Dubovej a sprevádzali ich aj počas cesty, zavesené na stromoch.

Vrcholom dňa bola svätá omša na Choči, ktorú celebroval kaplán Andrej Ondrejka. Povzbudil účastníkov, aby sa nevzdávali svojich snov a zároveň im poďakoval, že mu pomohli splniť ten jeho – mať svätú omšu v prírode na kopci s ľuďmi, ktorí sú mu zverení a ktorých má rád.

„Choč preveril naše fyzické i psychické sily, kolená i topánky pri zostupe, nechýbal ani adrenalín pri stretnutí sa so živým jeleňom v tesnej blízkosti. Ďakujeme všetkým účastníkom, ako i mladým rodinkám, ktoré opustili pohodlie domova a prišli z plných pľúc načerpať telesné i duchovné sily a utužiť vzájomné vzťahy vo farnosti,“ uzatvára účastníčka výstupu, saleziánka Vierka Antalíková.

Zdroj: www.salezianky.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.