Spomienka na usmrtených a uväznených saleziánov počas komunistického režimu

 

Konfederácia politických väzňov SlovenskaVás pozýva na

odhalenie pamätnej tabule obetiam komunistického režimu, nespravodlivo väzneným a odsúdeným v Bratislave v rokoch 1948 – 1989

na budove Ústavu na výkon väzby a Ústavu na výkon trestu odňatia slobodyna Chorvátskej 5 v Bratislave

v piatok 25. októbra 2013 o 11.00.

Odhaleniu pamätnej tabule bude predchádzať svätá omša za nespravodlivo väznených vo Farskom kostole Nanebovzatia Panny Márie (Blumentál) na Floriánskom námestí o 9.30.

Odhalenie pamätnej tabule sa bude konať na bývalej krajskej väznici v Bratislave – zadná časť Justičného paláca, kde boli väznení a súdení aj mnohí saleziáni, keďže ide o jednu z najvýznamnejších väzníc. Popoludňajší program bude venovaný spomienke na pokusy o úteky cez hranice pri pamätníku Brána slobody v Devíne (za prítomnosti politických väzňov z celého Slovenska i Českej republiky). Hlavným celebrantom sv. omše bude a pamätnú tabuľu požehná Mons. Bartolomej Juhás SDB.

 

 

Konfederácia politických väzňov SlovenskaVás pozýva na

pietnu spomienkuna usmrtených a uväznených pri pokuse o útek za slobodou cez hranice v období komunistického režimu

v piatok 25. októbra 2013 o 15.00

pri pamätníku Brána slobody pod Devínskym hradom v Bratislave

pri príležitosti 5. výročia návštevy pamätníka britskou kráľovnou Alžbetou II. a odhalenia pamätníka železnej opony (23. 10. 2008).

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.