Športovci, vitajte v Bratislave! Oficiálne sme odštartovali PGSI 2014

(Bratislava, 30.4.2014) – "Pozdravujeme účastníkov hier PGSI 2014 na Slovensku, držíme vám palce, bojujte o dušu, na ihrisku, ale aj v živote!" Týmito slovami sa 30. apríla začala tlačová konferencia za prítomnosti provinciála Saleziánov dona Bosca na Slovensku, Karola Maníka SDB, riaditeľa hier PGSI 2014 Rada Rumanoviča SDB a hovorcu hier a PR manažéra Petra Nováka. Čestnými hosťami boli aj dve športové osobnosti predsedníctva hier, Zuzana Štefečeková (olympijská strelkyňa) a Alfonz Juck (športový manažér). Na tlačovej konferencii, ktorá sa začala o 10.00 hod. v známom Dome športu boli prítomné médiá, partneri a mediálni partneri, ako aj saleziánska rodina. Konferenciou sa oficiálne začali – predstavili XXV. hry PGSI 2014 širokej slovenskej verejnosti.

2014 04 30 PGSItk

„Veľmi sa teším, že môžeme ponúknuť mladým športovcom takýto zážitok, možnosť spoznať Slovensko, dobre si zašportovať a odniesť si príjemné zážitky, aj duchovné,“ povedal riaditeľ hier Rado Rumanovič SDB.

"Nebýva zvykom, aby tlačovú konferenciu o športe pripravovala rehoľa, dnes je to výnimočné, lebo prepájame šport s duchovnom. O to sa ako saleziáni na Slovensku snažíme už skoro 90 rokov," povedal Karol Maník, provinciál. „Ďakujem všetkým, ktorí nám akýmkoľvek spôsobom pomáhali pripraviť tieto hry, skoro dvom stovkám dobrovoľníkom, partnerom, médiám."

Peter Novák, hovorca hier a PR manažér PGSI, informoval o niektorých zaujímavostiach hier: „Na týchto hrách máme zastúpených jedenásť krajín, 893 zahraničných a 133 slovenských účastníkov. 762 účastníkov je mladších ako 18 rokov. Celkovo bude zápasiť 91 tímov, najviac z nich – až 14 tímov chlapcov – bude športovať vo futsale a 11 tímov dievčat bude zápasiť vo volejbale. Na hrách je zastúpených 36 miest Európy, napr. Lisabon, Antverpy, Hechtel, Praha, Essen, Valencia, Záhreb, Turín, Katánia, Varšava, Rzešov, Rím, Ľubľana. Zo Slovenska sú to Prešov, Bardejov, Bratislava, Trnava a Čadca."

V stredu 30. apríla sa okrem tlačovej konferencie uskutočnilo vo večerných hodinách prvé oficiálne stretnutie všetkých trénerov a manažérov tímov a vo štvrtok 1.mája ráno sa začalo športové zápolenie v jednotlivých športoch a skupinách, ako aj sprievodný duchovný a kultúrny program.

Viac informácií o priebehu hier nájdete na www.pgsi2014.sk a na Facebooku https://www.facebook.com/pgsi2014

Peter Novák, spoluorganizátor, PR manažér a hovorca hier PGSI 2014

Saleziáni don Bosca – Slovenská provincia

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.