Správy od francúzskej saleziánskej rodiny

(Paríž, Francúzsko, 20. november 2015) – Po útokoch v Paríži v piatok, 13. novembra 2015, poslali provinciál Saleziánov dona Bosca, don Daniel Federspiel a provinciálka Dcér Márie Pomocnice kresťanov, sestra Genevieve Pelsserová z provincie Francúzsko-Belgicko Juh, správu, v ktorej odpovedajú na mnoho odkazov, ktoré dostali počas posledných dní.

Vďaka za vaše odkazy, vyjadrujúce solidaritu s učiteľmi a vychovávateľmi. Vďaka za vaše modlitby za rodiny, ktoré boli násilne konfrontované s týmto absurdnom. Nemôžeme spraviť veľa…

Medzitým, z nemocníc v Paríži vyšli mnohí lekári a zdravotnícky personál spontánne hneď slúžiť na miesta, ktoré boli zasiahnuté útokmi. V nedeľu ráno mnoho obyvateľov darovalo krv. Ľudia otvorili dvere svojich domovov, blízko k zasiahnutým miestam, aby ponúkli ubytovanie. Od sobotňajšieho rána učitelia v mnohých štvrtiach hovorili s mladými, aby im pomohli správne pomenovať svoje pocity. Muži a ženy si vybrali život, pretože život si to zaslúži!

My, saleziánski vychovávatelia, sme hlboko vyzývaní, aby sme našim spôsobom sprevádzali mladšiu generáciu v ich ľudskej a duchovnej výchove. Výzva je nesmierna, nenechajme sa znechutiť!

Don Daniel Federspiel SDB, provinciál Saleziánov dona Bosca a sestra Genevieve Pelsserová FMA, provinciálka Dcér Márie Pomocnice kresťanov

2015 11 20 Francuzsko

Ilustračné foto: Hlavný predstavený so zástupcami z Francúzska počas osláv dvestoročnice dona Bosca na Valdoccu

ANS, tl

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.