TÉMA: Pápež František na Luníku IX – 14. septembra 2021

fb-header-PPFRL9

Svätý Otec František zavíta na Slovensko v dňoch 12.-15. septembra 2021

Počas svojej návštevy (www.navstevapapeza.sk) sa pápež František stretne aj s Rómskou komunitou. V utorok 14. septembra o 16.00 ho privítajú na priestranstve pri saleziánskom komunitnom centre na sídlisku Luník IX (www.lunik9.sk) v Košiciach. Od roku 2008 tam medzi Rómami pôsobia Saleziáni dona Bosca.

Na oznámenie o stretnutí s Rómami na Luníku IX reagovala aj naša provincia s veľkou radosťou.

Provinciál don Peter Timko reagoval slovami:

„Je to pre nás ďalšie radostné prekvapenie. V prekvapeniach je súčasný pápež František naozaj majstrom. Samozrejme, nie je prekvapením to, že si pre svoje návštevy vyberá najmä najchudobnejších. Ale prekvapením pre nás saleziánov je, že prichádza práve na Luník IX, kde pôsobí naša komunita saleziánov. Jeho návšteva bude určite ľudsky aj duchovne veľkou vzpruhou. A veľmi sa na to teším a som za to nesmierne vďačný. Sme pripravení, pri tejto návšteve, spolupracovať a dobre ju pripraviť, a už teraz sa na ňu chystať modlitbou.“ 

 

WEB stránka návštevy Svätého Otca na Slovensku

SPRÁVY TKKBS k návšteve pápeža

DUCHOVNÁ PRÍPRAVA

PPFRSK-logo

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.