Starší animátori z Novej Dubnice sa sústredili a rozvíjali svoju kreativitu

(Nová Dubnica, 27. februára 2019) – V dňoch 8.-10. februára absolvovali starší animátori spolu so saleziánmi z Novej Dubnice sústredenie v Pastoračnom centre sv. Vendelína v Zubáku. Mladí sa nielen zabávali, ale aj vzdelávali vo svojom animátorskom živote.

Oboznámili sa s tým, ako správne zorganizovať výlet pre deti, na čo si dávať pozor a na čo netreba zabudnúť. Po náročnej prednáške sa animátori preniesli do filmu Harry Potter a zmerali si sily v známom metlobale. Svoju metlu si musel každý vlastnoručne vyrobiť, avšak našli sa aj takí, ktorí nemrhali svojou kreativitou a vsadili na klasickú metlu.

Nechýbala ani úvodná príprava prímestského tábora a podujatí na jarné prázdniny. Počas sústredenia mali animátori čas na spoločné zdieľanie a aj čas pre seba v podobe duchovnej obnovy, počas ktorej sa mohli zamyslieť nad významom modlitby v každodennom živote. Tieto chvíle prežili vo veľmi príjemnej a obohacujúcej atmosfére.

Text: Natália Molnárová a Ivana ObetkováFoto: Marek Michalenko, Peter Mičian

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.