Stiahnite si pred blahorečením aplikáciu Titus Zeman

(Bratislava, 27. septembra 2017) – Aktívne sa zapojiť na svätej omši blahorečenia dona Titusa – o to ide asi väčšine z tých, ktorí sa na túto udalosť tešia a pripravujú. K tomu má pomôcť aj nová aplikácia Titus Zeman dostupná pre všetkých užívateľov Androidu. Okrem informácií o donovi Titusovi v nej nájdete aj praktické informácie ohľadom podujatia, ale najmä liturgické texty vrátane latinských odpovedí a piesne. Autorom aplikácie je Richard Ondrišík a na jej príprave sa podieľal organizačný tím blahorečenia.

„Na tvorbe je vždy najťažšie zosúladiť počítačový svet a jeho fungovanie s požiadavkami užívateľov. V tomto smere sa mi však výborne spolupracovalo s tímom okolo prípravy na blahorečenie Titusa Zemana. Nápadov bolo veľmi veľa a pre krátkosť času sme z aplikácie spravili hlavne sprievodcu blahorečením. Do budúcnosti vidím potenciál aplikácie práve v doplnení ďalších funkcií, o ktorých budeme priebežne informovať,“ hovorí Richard Ondrišík.

Pokračuje tvorca webu tituszeman.sk Viliam Karľa: „Aplikácia môže byť skvelou pomôckou pre tých, ktorí chcú mať všetky informácie z víkendu blahorečenia na jednom mieste. Funguje offline, obsahuje organizačné informácie, modlitby a texty liturgie či životopis. Obsah sme prevzali z oficiálnej stránky tituzeman.sk, no aby sme zabezpečili aktuálnosť údajov, aplikácia sa môže pravidelne aktualizovať. Po aktualizácii údajov na stránke tituszeman.sk a pri vydaní novej verzie dostane užívateľ notifikáciu priamo v aplikácii. Zaberá menej ako 9 MB, preto bude fungovať aj na starších Android telefónoch.“

Tvorbu aplikácie koordinoval Ján Mihálik, ktorý približuje aj jej budúcnosť: „O aplikácii sme uvažovali od začiatku. Zatiaľ sme sa ju snažili udržať úplne jednoduchú a prehľadnú. Ak sa nám podarí, časom ju upravíme do trvalejšej podoby – stiahneme informácie platné len počas nastávajúceho víkendu a naopak obohatíme informácie o Titusovi Zemanovi, rôznych katechetických materiáloch, modlitbách, miestach spojených s jeho životom. Boli by sme radi, aby v budúcnosti poslúžila nielen pútnikom, ktorí sa zúčastnia blahorečenia, ale aj tým, ktorí budú kráčať po stopách Titusa Zemana a navštívia miesta úzko spojené s jeho životom.“

Aplikáciu Titus Zeman si môžete stiahnuť na Google Play.

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.