Študenti saleziánskej odbornej školy druhýkrát obhájili prvenstvo v inovátorskej súťaži

(Žilina, 15. novembra 2013) – Študenti Strednej odbornej školy sv. Jozefa Robotníka v Žiline sa už po druhýkrát stali víťazmi študentskej súťaže KIA Inovation Awards. Do štvrtého ročníka súťaže pre študentov stredných odborných škôl v Žilinskom a Trenčianskom kraji sa zapojilo 15 stredných škôl s 19-timi projektmi.

Úlohou súťažiacich bolo vypracovať projekt na témy: bezpečnosť kolesových vozidiel, životné prostredie, marketing, predaj a popredajné služby automobilov. Odbornú porotu pozostávajúcu zo zástupcov Žilinskej univerzity a odborníkov z automobilového výrobného závodu Kia najviac oslovil projekt Nezávislého čistenia filtra pevných častíc. Jeho autormi sú študenti Tibor Jopčok a Marek Pekár zo Strednej odbornej školy sv. Jozefa Robotníka v Žiline. „Zložkou filtra pevných častíc sú výmenné chemické kapsule s látkou, ktorá ho dokáže vyčistiť. Vďaka tomuto spôsobu regenerácie je možné maximálne predĺžiť životnosť filtra, eliminovať tvorbu škodlivých emisií, ako aj efektívne znížiť spotrebu pohonných hmôt vozidiel,“ pre kia.sk ozrejmil Tibor Jopčok, člen víťazného tímu.

Študenti získali najnovšie Appel i-Pad tablety a škola grand vo výške 5000 Eur. Talentovaní učni žnú úspechy v inovátorskej súťaži od jej prvého ročníka. Podarilo sa im dvakrát zvíťaziť a dvakrát obsadiť tretie miesto.

Spracovala: mk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.