Študenti zo Žiliny pripravujú na sviatok dona Bosca divadelnú hru

(Poluvsie, 18. januára 2024) – Druhý januárový víkend sa žiaci SOŠ sv. Jozefa Robotníka stretli na divadelnom sústredení. Spoločný čas uprostred zamrznutej prírody strávili na saleziánskej chate v Poluvsí.

Skupina šiestich žiakov a dvoch žiačok pod vedením saleziánov Michala Žáka a dona Petra Boška sa mala možnosť intenzívne ponoriť do nácviku chystanej hry, ktorú uvidia žiaci a učitelia po 15 rokoch od jej prvého uvedenia, na sviatok sv. Jána Bosca. Autorom hry, inšpirovanej detektívnym príbehom z edície Prípady otca Browna, je bývalý riaditeľ školy a salezián don Viliam Riško.  

Žiaci si mali možnosť nacvičovať repliky, skúšať zapájať emócie, mimiku, pracovať s hlasom či tichom. Okrem spoločného slávenia liturgie a hrania spoločenských hier mali príležitosť spoločne si pozrieť a zhodnotiť divadelné predstavenia zo slovenskej tvorby. Mladí herci sa inšpirovali tvorbou slávnej komickej dvojice Lasica a Satinský, Radošinského naivného divadla či stand-up komika Juraja Šoko Tabačka.

Informoval: Michal Žák, SDB

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.